23.06.2020

Andropauzė

Šiuo periodu vyrų gyvenimas ženkliai pasikeičia. Palaipsniui kūnas pasidaro nebe toks paklusnus, sutrinka apetitas, juntama nuotaikų kaita, miego problemos ir pan. Jei patiriate šiuos simptomus – susidūrėte su andropauze – vyriškas moterų menopauzės laikotarpio atitikmuo.

Kas yra andropauzė?

Andropauzė, taip pat žinoma kaip viropauzė, yra vyrų klimakterinis periodas, arba dar kitaip vadinamas vyrų menopauze, tai laipsninis procesas, užtrunkantis daugelį metų.

Ji veikia ne kiekvieną vyrą, tačiau metams bėgant, vyrų, susiduriančių su andropauze, skaičius didėja. Ji prasideda skirtingame amžiuje (nuo 40-50 metų amžiaus) ir priklausomai nuo daugelio veiksnių jos eiga gali itin skirtis. Ji pasireiškia dėl androgenų trūkumo, ypač sumažėjus testosterono gamybai, o pastarasis atsakingas už daugelį apykaitos procesų, vykstančių vyro organizme. Vyras gali ir nepajusti, kada prasideda andropauzė. Nėra ryškaus rodiklio, skelbiančio andropauzės pradžią, todėl vyrai dažnai ignoruoja suprastėjusią bendrą savijautą ir daugelį kitų simptomų, būdingų šiai diagnozei.

Dažniausiai pasireiškiantys andropauzės simptomai:

Nuo daugelio veiksnių priklauso, ar pasireikš andropauzės simptomai ir ar vyras pajus juos. Tikima, kad tai labiausiai priklauso nuo genetinio paveldimumo, tačiau vyro gyvenimo būdas, mityba ir fizinis aktyvumas taip pat daro reikšmingą įtaką. Norint nustatyti andropauzę, vertinami daugelis kriterijų.

Ji pasireiškia daugiausia biologiniais ir psicho-fiziologiniais simptomais, o taip pat ir hormonų pusiausvyros sutrikimais. Iš pradžių, diagnozė nustatoma vadovaujantis Morlėjaus klausimynu (taip pat žinomas kaip Androgenų trūkumas vyresnio amžiaus vyrų organizme (angl. ADAM – Adrogen Deficiency in the Aging Man) – andropauzę galima įtarti, kai pacientas atsako teigiamai į tris ar daugiau klausimų.

Menopauzės metu moterys praranda savo reprodukcinę funkciją, tuo tarpu andropauzės metu vyrams ši funkcija tik susilpnėja. Tačiau simptomai gali ženkliai pakenkti gyvenimo kokybei. Todėl tikslinga apsilankyti pas gydytoją, kuris atliks diagnostinius tyrimus ir padės atrasti tinkamą gydymo būdą, kuris ganėtinai sumažins dėl senėjimo jaučiamus simptomus.

Kaip sau palengvinti būklę?

 

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Ustawienia
Sutinku su visais

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl