23.06.2020

Menopauzė

Kas yra menopauzė?

Menopauzė (klimakterinis laikotarpis, gyvenimo pokytis) tai įprastinis reiškinys, įvykstantis kiekvienos moters gyvenime. Jis žymi menstruacijų pabaigą, kai sumažėja kiaušidėse gaminamų hormonų veiksmingumas. Tai reiškinys, su kuriuo susiduria 40 metų perkopusios moterys, kurios jau nekraujuoja ištisus 6 mėnesius.

Menopauzė dažniausiai atsiranda moterims apie 50 metų amžiaus, bet sutrikimai susiję su menopauze gali tęstis kelerius metus.

Kokia menopauzės eiga?

Menopauzės simptomus sukelia sumažėjęs estradiolio kiekis – vienas iš estrogeno hormonų. Moters organizmas turi pereiti nuo įprastinių menstruacijų iki sumažėjusios hormonų gamybos.

Kiekviena moteris išgyvena hormonų pasikeitimus skirtingai. Menopauzės simptomai gali atsirasti net prieš kelerius metus iki paskutinių menstruacijų. Kai kurie vėliau žemiau pateikti simptomai gali nepasireikšti kai kurioms moterims – tai labai individualus reikalas. Todėl būtina skirti individualų, kiekvienos moters poreikius atitinkantį gydymą.

Menopauzės simptomai:

Tai susiję su sumažėjusiu makšties gleivių išskyrimu; kartu su išsausėjimu gali pasireikšti ir niežulys, dėl to gali atsirasti nepatogumo pojūtis lytinio akto metu; skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas – dažniausiai dėl laikinai atsiradusio spaudimo moteriai nusičiaudėjus, nusikosėjus ar pakėlus sunkius daiktus;

Svarbu paminėti, kad menopauzė nėra liga, bet natūralus biologinis procesas.

Menopauzės negalima išgydyti – gydymas sumažina nemalonių simptomų pojūčius ir padeda atstatyti dėl klimakterinio periodo sutrikusią hormonų pusiausvyrą. Gydytojas gali pasiūlyti hormonais paremtą gydymą, tačiau jis ne kiekvienai moteriai gali tikti. Kaip palengvinti sau būklę menopauzės metu? Svarbu atkreipti dėmesį, kad tik nuo Jūsų priklauso, kaip šį laikotarpį pergyvensite. Jei prižiūrėsite savo fizinę ir psichinę sveikatą, galbūt suprasite, kad menopauzė – tai „antroji jaunystė“. Susitelkite į save. Šiuo laikotarpiu galite skirti laiko sau ir savo poreikiams, iš naujo pažinti savo partnerį ir save, susitelkite į savo mėgstamiausią pomėgį. Leiskite sau pabūti teisinga egoiste – Jums tai išeis į naudą. Jei rūkote – meskite, arba bent jau pabandykite.

Menopauzė – puikus laikas įnešti teigiamų pokyčių į savo gyvenimą. Tinkamai ir reguliariai maitinkitės – pasijusite geriau, išvengsite vidurių užkietėjimo ir nepriaugsite svorio. Menopauzės metu verta priimti naujus pokyčius Jūsų gyvenime. Neužmirškite, kad dabar ypač Jūsų organizmui reikia kalcio ir vitamino D. Jei Jūsų mityboje jų trūksta, vartokite maisto papildus. Rūpinkitės šlapimo pūsle. Saugokitės infekcijų; mankštinkite dubens dugno raumenis. Jei nelaikote šlapimo – pasirūpinkite subtilia apsauga – naudokite „Seni Lady“ šlapimą sugeriančius įklotus. Sportuokite. Fizinė mankšta padės palaikyti tinkamą kūno būklę; padidinsite laimės hormono išskyrimą ir dėl to pasijausite geriau. Jei nesate itin sportiška, būkite aktyvesnė kasdienybėje. Pasivaikščiokite, išlipkite viena stotele anksčiau ir eikite pėščiomis, lipkite laiptas vietoj pasirinkimo važiuoti liftu.

Apsilankykite pas gydytoją ir nebijokite užduoti klausimų. Gydytojas patars kaip susigyventi su esama būkle ir išsklaidys Jūsų abejones. Atlikite rekomenduotinus tyrimus. Pasitikrinkite kraują, šlapimą ir klausą, atlikite mamografijos tyrimą, apsilankykite pas ginekologą. Kai kurios ligos, atsiradusios menopauzės metu, bet nustatytos ankstyvoje stadijoje, yra lengviau pagydomos. Visada būkite savimi. Atsiminkite, kad menopauzė praeis, ir kad dar ilgus metus galite džiaugtis gyvenimu.

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Sutinku su visais
Nustatymai

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl