23.06.2020

Problemos su prostata

Dažniausia vyrų šlapimo nelaikymo priežastis yra padidėjusi prostata, t.y. prostatos liaukos padidėjimas. Prostata padidėja su amžiumi. Dėl šios priežasties, atsiranda šlapimo sistemos sutrikimų. Jei Jums virš 45-erių ir kenčiate nuo šlapimo nelaikymo, gali būti, kad padidėjo prostata. Anksčiau ši problema nebuvo plačiai aptariama. Retai apie ją buvo kalbama ir šia tema buvo mažai literatūros.

Kol vidutinė vyrų gyvenimo trukmė neviršijo 50 metų, problema lyg ir neegzistavo. Vystantis medicinai, gyvenimo trukmė ilgėjo. Vyrai labiau pradėjo rūpintis savo sveikata, o prostatos padidėjimas buvo pripažintas kaip vienas labiausiai paplitusių sutrikimų, apie kuriuos vyresnio amžiaus vyrams būtina žinoti.

Kam ši problema aktuali?

Prostatos liaukos padidėjimas būdingas beveik visiems vyrams, tačiau tik keletas jaučia su juo susijusius simptomus. Kiekvienas vyras, perkopęs 45-erių metų amžiaus ribą, turėtų pasitikrinti sveikatą ir apsilankyti pas gydytoją nors kartą per metus.

Jei turite su urologine sistema susijusių problemų, apsilankykite pas urologą. Atminkite, kad ankstyvas prostatos padidėjimo diagnozavimas gali išgelbėti Jums gyvybę.

Kaip problema pasireiškia?

Prostatos liauka įprastai yra kaštono dydžio, kai yra spaudžiama, jos neskauda, yra elastinga ir jos paviršius glotnus. Kai liauka padidėja, jos ląstelių skaičius išauga, ir tokiu būdu ji pradeda spausti šlaplės kanalą.

Dėl tokio susiaurėjimo atsiranda šlapinimosi problemos. Dėl taip vadinamos šlapimo pūslės obstrukcijos šlapimo pūslė nevisiškai ištuštėja, dėl to atsiranda šlapimo pūslės sienelės patologiniai pokyčiai. Dėl nepakankamai ištuštėjusios pūslės kyla rizika užsikrėsti šlapimo takų infekcijomis ir gali atsirasti kepenų akmenys. Taip pat dėl to gali susilpnėti šlapimo pūslės raumenys.

Labiausiai paplitę prostatos padidėjimo simptomai:

PASTABA – šie simptomai taip pat gali sufleruoti ir kitas ligas. Jei jaučiate aukščiau minėtus simptomus, pasitarkite su gydytoju.

Diagnozė

Prostatos liaukos padidėjimas nustatomas remiantis tarptautinio komiteto, kurį kontroliuoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), standartais.

Į tyrimą įeina:

Taikytinas gydymo būdas priklauso nuo prostatos padidėjimo:

  1. Vyrams, kuriems buvo nustatytas gėrybinis prostatos padidėjimas, bet nejaučia jokių ligos simptomų, patartina „budriai laukti“. Šis terminas reiškia, kad stebint liaukos būklę, būtina taikyti bendrąjį prevencinį gydymą. Patartina tikrintis kartą per metus, atitinkamai pakeisti mitybą ir vykdyti gydytojo patarimus.
  2. Jei gėrybinis prostatos padidėjimas sukelia šlapinimosi problemų, laikas apgalvoti galimus gydymo būdus. Ši terapija yra ypač veiksminga pradiniuose ligos etapuose, kai sutrikimai dar nėra ryškūs. Pacientą gydantis daktaras turėtų smulkiau papasakoti apie gydymą.
  3. Operacija rekomenduojama apytiksliai 10% procentų nuo prostatos padidėjimo kenčiančių vyrų. Operacijos metu pašalinama priežastis, sukėlusi prostatos padidėjimą.

Verta žinoti, kad gerybinis prostatos padidėjimas nėra piktybinis auglys, tačiau ignoruojant šios ligos simptomus ir nesigydant, gali išsivystyti prostatos vėžys.

Kaip galite pagerinti savo būklę?

 

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Ustawienia
Sutinku su visais

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl