23.06.2020

Senatvės atspalviai

„Niekas labiau nesendina, kaip nuolat galvoje kirbanti mintis, kad senstame.“
Georgas Kristofas Lichtenbergas.

Senatvė prilyginama gyvenimo rudeniui, antrajai jaunystei, ar auksiniams metams. Tai paskutinis gyvenimo etapas, neišvengiamas laikotarpis, su kuriuo susidurs kiekvienas, jei jų gyvenimas tragiškai nenutrūko jaunystėje. Šį laikotarpį kiekvienas išgyvena skirtingai. Yra tiek būdų ją išgyventi, kiek skirtingų žmonių gyvenimų. Senėjimas – tai nuolatinis procesas, prasidedantis nuo gimimo akimirkos.

Jo eiga priklauso nuo genetinių veiksnių, žmogaus gyvenimo sąlygų ir būdo.

Senėjimo etapai Pasaulio sveikatos organizacija suskirstė šį procesą į 3 etapus:
  1. 60-75 metai – ankstyva senatvė;
  2. 75-90 metai – senatvė;
  3. 90+ metai – ilgaamžiškumas;
Senstant keičiasi fiziologiniai ir protiniai sugebėjimai:

Kaip vertiname senjorus?

Mūsų požiūris į senjorus priklauso nuo skirtingų veiksnių. Jaunimas, vidutinio amžiaus žmonės ir senjorai senatvę vertina skirtingai. Senatvės ribos nėra apibrėžtos. Dažnai vyresni nei 60-ies metų amžiaus žmonės, jaučiasi jauni ir tikrai nelaiko savęs senais, todėl negalima tiksliai nubrėžti senatvės ribos.

Nepriklausomai nuo amžiaus, kokį žmogų galime vertinti kaip seną?

Žmogų, kuris nustojo aktyviai judėti ir prarado gyvybingumą. Tokio žmogaus senatvės požymiai akivaizdžiai matosi. Sklando daug stereotipų apie senatvę. Jie veikia mūsų požiūrį į senjorus. Visuomenėje dominuojantis „jaunimo kultas“ dažnai atskiria senyvus žmones nuo kitų – tiek darbo rinkoje, tiek visuomenės gyvenime. Tai prieštarauja geram, pagarbiam elgesiui su senjorais, kurio jie nusipelnė.

Senatvės atspalviai Senatvė turi savo privalumų. Šiuo laikotarpiu žmonės gali išgyventi „antrąją jaunystę“. Keli „auksinių metų“ privalumai:

Senatvės žavesys
Senatvės trūkumai

Daugeliui senatvė siejasi su daugybe naujų sveikatos sutrikimų, atsiradusių dėl senyvo amžiaus, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymas, suprastėjusi atmintis, osteoporozė, reumatas, nutukimas, ir silpnaprotystė. Dėl pablogėjusios fizinės būklės senjorai tampa priklausomi nuo kitų ir savarankiškumo trūkumas juos pradeda erzinti. Daugelis senyvų žmonių pradeda galvoti, kad jie yra niekam tikę ir nereikalingi visuomenei. Tokį įsitikinimą dažnai sustiprina ir atsiradusi vienatvė. Gyvenimo partneris ar tokio paties amžiaus draugai miršta, vaikai užsiėmę savo gyvenimais. Gyvenimo kokybės suprastėjimas – pensijos yra mažesnės nei buvęs atlyginimas už pilną darbo dieną. Vyresni žmonės pradeda bijoti mirties; žinojimas, kad jų gyvenimas eina į pabaigą, juos dar labiau dvasiškai palaužia. Pamąstymai apie neišnaudotas galimybes ir svajones dar labiau sukelia depresinius jausmus.

Kaip padėti artimajam išgyventi senatvę?

Mūsų šeimose yra senų žmonių. Dažnai pasimetame, kaip padrąsinti, kaip elgtis su senu žmogumi, ir kaip jam padėti, kad jo neįžeistume.

Keli naudingi patarimai

 

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Sutinku su visais
Nustatymai

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl