Šlapimo nelaikymo tipai

Šlapimo nelaikymas skirstomas į keliolika tipų. Jie yra suskirstyti remiantis skirtingai kriterijais. Tarptautinė "International Continence Society" organizacija sukūrė populiariausią klasifikaciją. Į šią oficialią klasifikaciją įeina ir išmatų nelaikymas.

Šlapimo nelaikymas

Spaudimo nelaikymas

Susijęs su susilpnėjusiais dudens raumenimis. Nevalingas šlapinimasis pasireiškia čiaudint, kosint ar aktyvios fizinės veiklos metu. Šis šlapimo nelaikymo tipas dažniausiai pasitaiko moterims. Taip pat pasitaiko vyrams, kuriems yra išoperuota prostata.

Poreikio nesuvaldymas

Nevalingas šlapinimasis atsiradus stipriam poreikiui nusišlapinti. Žmogus apsišlapina gali apsišlapinti tarp reguliarių šlapinimųsi tualete arba visiškai nevalingai kitu metu.

Mišrus šlapimo nelaikymas

Nevalingas apsišlapinimas aktyvios fizinės veiklos metu, čiaudint, juokiantis ar kosint, taip pat jaučiamas ir poreikis šlapintis.

Šlapimo nelaikymas nakties metu

Nevalingas apsišlapinimas miego metu – taip pat vadinamas ir apsišlapinimu lovoje / naktinė enurezė.

Pastovus šlapimo nelaikymas

Pastovus nevalingas šlapimo nelaikymas.

Refleksinis šlapimo nelaikymas

Taip vadinamas refleksinis šlapimo nelaikymas esant nervų sistemos sutrikimams. Pacientas nejaučia poreikio šlapintis, bet jo šlapimo pūslė ištuštėja visiškai.

Perteklinis šlapimo nelaikymas

Kiekvieną kartą šlapimo pūslei persipildžius, įvyksta apsišlapinimas (šį sutrikimą gali sukelti šlapimo pūslės obstrukcija).

Nevalingas šlapinimasis iš kitos vietos, nei iš šlaplės.

Nenustatytas šlapimo nelaikymas

Šis šlapimo nelaikymas nepriskiriamas nei vienai kategorijai. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia psichiškai neįgaliems žmonėms, kurie neturi jokių šlapimo takų sistemos sutrikimų.

Kiti šlapimo nelaikymo tipai

Nevalingas šlapinimasis, pavyzdžiui, lytinio akto metu ar po valingo šlapimo pūslės ištuštinimo (kitaip vadinamo PMD) ir pan.

Išmatų nelaikymas

Poreikio nelaikymas

Žmogus jaučia poreikį šlapintis, bet nespėja nueiti iki tualeto. Dažniausiai tai sukelia analinio sfinkterio susilpnėję raumenys.

Pasyvus šlapimo nelaikymas

Išsituštinama nejaučiant poreikio šlapinantis. Šį sutrikimą kelia nervų pažeidimai, susilpnėję raumenys ar chroniškas vidurių užkietėjimas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Ustawienia
Sutinku su visais

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl