Nėštumas ir motinystė

Nėštumas ir motinystė yra nuostabūs dalykai, bet be akivaizdžių privalumų, yra ir trūkumų. Šlapimo nelaikymas – vienas iš jų. Tai pasitaiko 30% nėščiųjų.

Kodėl šlapimo nelaikymo sutrikimas atsiranda nėštumo metu?

Dienos šlapimo kiekis ir šlapinimosi dažnumas padidėja nėštumo metu. I ir II trimestruose praleidžiamo per šlapimo pūslę šlapimo kiekis padidėja. III trimestre šlapimo kiekis sumažėja, bet poreikis eiti į tualetą žymiai padažnėja. Pūslės, kuri spaudžiama gimdos, talpa sumažėja, o šlapimo kiekis, patenkantis į šlapimtakius, padidėja. Be to, du trečdaliai moterų paskutiniame nėštumo etape susiduria su padažnėjusiu poreikiu šlapintis naktį.

Nėštumo metu šlapimo nelaikymą dažniausiai sukelia spaudimas. Jis dažniausiai atsiranda III trimestre, kai gimda išdidėja labiausiai. Dažniausiai šlapimo nelaikymas pasireiškia vos keliais šlapimo lašais, bet tai sunku pastebėti, kadangi moteris dažnai keičia higieninius įklotus, bet kartais problema gali būti rimtesnė. Hormonų svyravimai nėštumo metu ir pats nėštumas sukelia nemažą stresą visam organizmui.

Augantis vaikelis išplečia gimdą visiškai užimdamas laisvą erdvę pilvo ertmėje. Todėl gimda pradeda spausti kitus organus. Jie pasistumia, yra suspausti ir priversti funkcionuoti žymiai sudėtingesnėmis sąlygomis. Vaikelis juda aukštyn ir žemyn, pradeda spardytis vis labiau ir gali retsykiais įspirti į pūslę. Todėl gali staiga atsirasti stiprus poreikis šlapintis, nors iš tiesų, šlapimo pūslė nėra pilna.

Naudingi patarimai būsimai mamai:

Kas atsitinka po gimdymo?

Po gimdymo organizmas atsistatinėja į priešnėštuminę būklę. Dėl sutrikusios hormonų pusiausvyros ir laikinai susilpnėjusių dubens dugno raumenų, vis dar galite susidurti su šlapimo nelaikymu, tačiau palaipsniui šis laikinas sutrikimas turi dingti.

Daugeliui moterų šlapimo nelaikymo sutrikimas pradingsta po 3 mėnesių po gimdymo arba šiek tiek vėliau. Moterims, turėjusioms kelis nėštumus, arba moterims, kurios pagimdė 4 kg ir daugiau svėrusį vaikelį gali užtrukti ilgiau. Jei šis negalavimas nedingsta po 6 mėnesių nuo gimdymo, kai jau raumenų tonusas turi būti atsistatęs, rekomenduotina apsilankyti pas urologą ar ginekologą arba pasitarti su šeimos gydytoju.

Gydytojas patars jums veiksmingą problemos sprendimo būdą. Kiekvieno nėštumo ir gimdymo metu, dubens dugno raumenys susilpnėja ir todėl sunku juos atstatyti į buvusią būklę. Tačiau sudėtinga nereiškia neįmanoma. Kėgelio fiziniai pratimai atliekami nuolatos jau nėštumo metu stiprina tarpukojo, dubens dugno raumenis ir lytinių organų diafragmą, o taip pat gerina šlaplės uždarymo sistemos veiksmingumą.

Naudingi patarimai naujai mamai:

Pasidomėkite, kodėl verta naudoti „Seni Lady“ įklotus šlapimo nelaikymui.