Apsišlapinimas lovoje – ką tai galėtų reikšti?

Kas yra apsišlapinimas lovoje? Naktinė enurezė, dažnai vadinama apsišlapinimu lovoje, yra vaikų šlapimo nelaikymas miego metu, nors dienos metu vaikas gali kontroliuoti savo fiziologinius poreikius. Įprastai pasikartojanti problema vyresniems nei 5-erių metų vaikams jau laikoma sutrikimu. Vertinama taip: jei vaikas apsišlapina lovoje mažiau nei 3 kartus per savaitę, prasidėjo pirminė naktinė enurezė.

Kam pasireiškia šlapimo nelaikymas miego metu?

Neskaitant alerginės prigimties ligų, apsišlapinimas nakties metu yra labiausiai paplitęs chroniškas sveikatos sutrikimas tarp vaikų. Jis labiau pasireiškia berniukams nei mergaitėms, problema gali išnykti vaikui augant. Apsišlapinimas lovoje Pirminė enurezė – susijusi su vaiko įgimta negalia ir sutrikimais. Antrinė enurezė – naktimis vėl apsišlapinama po 6 mėnesių nesišlapinimo. Vienas simptomas – pasireiškia kaip vienas sutrikimas. Daug simptomų – pasireiškia su kitais simptomais, pavyzdžiui, šlapimo pūslės nestabilumu, staigiu poreikiu šlapintis ir poliurija.

Kas sukelia apsišlapinimą lovoje?

Nepaisant bendrų vaikystės priežasčių, apsišlapinimo lovoje priežastys gali slypėti kitur:

Kaip padėti?

Diagnozė ir gydymas Vaiką, patiriantį šlapimo nelaikymą, reikėtų nuvesti pas gydytoją ištirti. Yra tam tikri tyrimai, kuriuos reikia atlikti tam, kad nustatytų tinkamą diagnozę. Galbūt apsišlapinimą lovoje kelia pagydomas sutrikimas – išgydžius šį sveikatos sutrikimą, apsišlapinimai lovoje gali tiesiog virsti nemalonia praeitimi.

Įprasti tyrimai diagnozei nustatyti

1. Bendra apžiūra ir bakteriologinis šlapimo tyrimas;

2. Kraujo tyrimas;

3. Šlapimo kiekio, pagaminamo nakties ir dienos metu, įvertinimas iš šlapimo mėginio,

4. Vaiko fiziologinio elgesio stebėjimas analizuojant šlapinimosi žurnalą,

5. Dubens ultragarso tyrimas įvertinant užsilikusio šlapimo kiekį šlapimo pūslėje po šlapinimosi.

Gydytojas turėtų paaiškinti vaikui ir tėvams apsišlapinimo lovoje priežastis. Jis taip pat turėtų patarti, kaip pagerinti būseną. Itin svarbu, kad vaikas suprastų ir priimtų siūlomą gydymą. Kuo labiau vaikas bendradarbiaus su savo tėvais ir gydytoju, tuo didesnė tikimybė, kad apsišlapinimai lovoje išretės arba liausis visiškai.

Ką gali patarti gydytojas?

1. Nemedikamentinį gydymą. Šis gydymas labiausiai paremtas šlapimo pūslės treniravimu – pirma dienos metu, vėliau – vakare; treniravimas gali tęstis kelias savaites. Motyvacinis gydymas – svarbu vaiką pagirti už kiekvieną naktį, kai jis išliko sausas, ir visiškai atsisakyti bausmių, kai jis apsišlapino – vaikas turėtų padėti ryte išvalyti lovą, bet ne kaip bausmę, o kaip natūralų apsišlapinimo lovoje padarinį. Patartina sumažinti sauskelnių naudojimą, kadangi jos neskatina pažangos;

2. Medikamentinis gydymas Jis gali trukti kelis mėnesius. Vaistų vartojimas turėtų būti naudojamas šiais tikslais:

Galima teigti, kad šis gydymas veiksmingas, kadangi net 90% apsišlapinimo atvejų nakties metu sumažėja. Sužinokite, kaip galite padėti savo vaikui.

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.pl Advertisement 3 months
smvr .seni.pl Analytics 10 years
smuuid .seni.pl Analytics 10 years
_ga .seni.pl Analytics 2 years
_gid .seni.pl Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.pl Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.pl Analytics 1 minute
_smvs .seni.pl Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.pl Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample seni.pl Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.pl Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.pl Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.pl Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.pl Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl

Išsaugokite pasirinkimą Sutinku su visais