Vaiko negalia

Šeima susiduria su nemažais sunkumais, kai joje atsiranda neįgalus vaikas. Kiekvienas šeimos narys išgyvena tarsi transformaciją. Tėvai, laukdami vaiko gimimo, nenutuokia, kad jų vaikas gali gimti nesveikas. Tokiu atveju jie pasimeta ir nežino, kaip elgtis. Tėvai, kurių vaikas gimė sveikas, bet dėl patirto susižeidimo ar traumos tapo neįgalus, jaučiasi panašiai. Be to, vaiko liga dažnai pareikalauja nemažų finansinių išteklių, ypač kai vienas iš tėvų turi atsisakyti darbo ir prižiūrėti vaiką.

Neįgalių vaikų tėvai išgyvena šiuos etapus:

1. Šokas

Žinia, kad vaikas nesveikas, gali visiškai sužlugdyti – pirminis netikėjimas tampa neigimu. Tėvai mano, kad jų vaikas tiesiog negali būti nesveikas. Taip pat jie pradeda justi baimę, abejones, kartais pyktį.

2. Depresija

Tėvai, įtraukti jausmų verpeto, sunkiai susitvarko su bejėgiškumu ir beviltiškumu, ir vėliau gali pulti į depresiją. Nuolatinė vaiko priežiūra palaipsniui nuramina tėvus.

3. Akivaizdaus susitaikymo etapas

Tėvai dažnai beviltiškai ieško problemos sprendimo būdo. Jų savisaugos instinktai kelia skirtingas mintis ir idėjas. Tėvai ieško, kam suversti kaltę dėl vaiko neįgalumo, kas padeda jiems sumažinti kaltės jausmą. Dažnai jie atmeta idėją, kad jų vaikas yra neįgalus. Šiuo etapu tėvai gali elgtis chaotiškai, kartais juos apakina įsitikinimai, kad apsilankymas pas hipnozės specialistą, bioenergetiką ar žolininką gali padėti. Kai visi pasirinkimai baigiasi, tėvai dažnai pasiduoda.

4. Konstruktyvaus prisitaikymo etapas

Tai teigiamas etapas, kurio metu tėvai pradeda dirbti su vaiku, kad jam padėtų. Šiuo etapu jie išmoksta, kaip abipusiai įdomiai leisti laiką su juo. Jie taip pat supranta, kad vaikas jiems dovanoja besąlygišką meilę ir tai juos džiugina. Jie taip pat ieško problemų sprendimo būdų, padėsiančių vaikui. Perėjimas nuo vieno iki kito etapo nėra aiškus, o jų ribos miglotos. Tėvai priversti daug ką paaukoti neįgaliam vaikui, dažnai atsisakyti ir savo poreikių. Daug kas priklauso ir nuo vaiko negalios sunkumo. Daug kas skiriasi priklausomai nuo vaiko savarankiškumo, taip pat ar negalia yra protinė ar fizinė, ir ar vaikui būtina nuolatinė priežiūra. Taip pat daug kas priklauso ir nuo kitų ligų, lydinčių diagnozę, ypač tos, dėl kurių daugiausiai kenčia vaikas ir tėvai.

Neįgalus vaikas = mažas žmogutis, kuriam reikia didelės pagalbos

Neįgalaus vaiko priežiūra kasdien atneša naujų iššūkių. Slaugantis žmogus neturėtų užmiršti, kad jis prižiūri vaiką, kuriam mažiau pasisekė nei kitiems vaikams, bet dėl negalios iš jo negali būti atimtos prigimtinės teisės.

Vaikas turi teisę :

Tėvai, kurie supras savo vaiką ir leis jam išlikti savarankiškam, kiek tik leidžia būklė, padės vaikui save priimti tokį, koks jis yra ir jam įdiegs teigiamą požiūrį ir mąstymą, suteikiantį vaikui milžiniškos jėgos. Negalia kelia baimę, gėdą ir sumišimą. Būtina įveikti šiuos jausmus.

PASTABA. Svarbu susitelkti ne į vaiko negalią, bet į jo potencialą. Net labiausiai neįgalūs vaikai daro pažangą, jei kažkas jiems nuolat padeda. Tie nedideli pasiekimai džiugina ir motyvuoja tolesnei pažangai. Dažnai brangi ir ilga reabilitacija neatneša norimų rezultatų, bet net ir nedidelė pažanga paskatina šioje nelengvoje kovoje.

Neįgalus vaikas, nepaisant dėl jo kylančių iššūkių šeimai, gali džiuginti ir išreikšti meilę. Tokio vaiko auginimas moko būti nuolankiems, kantriems, jautriems, užjaučiantiems ir atsidavusiems. Vaikai atsilygina besąlygiška meile ir susižavėjimu.

Jei auginate neįgalų vaiką, neužmirškite...

 

Inni czytali również

Vaikų šlapimo nelaikymo priežastys

Vaikų šlapimo nelaikymo priežastys

Iki tam tikro amžiaus vaikams būdinga nekontroliuoti savo šlapinimosi. Tačiau, kai vaikas, suaugusiojo nuožiūra, jau turėtų mokėti kontroliuoti savo fiziologinį poreikį šlapintis bet negali, tada kyla problemų.

Daugiau
Apsišlapinimas lovoje – ką tai galėtų reikšti?

Apsišlapinimas lovoje – ką tai galėtų reikšti?

Kas yra apsišlapinimas lovoje? Naktinė enurezė, dažnai vadinama apsišlapinimu lovoje, yra vaikų šlapimo nelaikymas miego metu, nors dienos metu vaikas gali kontroliuoti savo fiziologinius poreikius.

Daugiau

Find out more about Seni products

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl

Išsaugokite pasirinkimą Sutinku su visais