23.06.2020
Pasirūpinkite savimi
Kai Jūsų artimasis – Jūsų vaikas, Jūsų tėvas ar mama, ar kitas giminaitis – suserga, daug kas pasikeičia tiek jo, tiek jį prižiūrinčio žmogaus gyvenime. Rūpinimasis ligoniu atima daug energijas, pareikalauja daug moralinių ir fizinių jėgų, o taip pat nuo to nukenčia ir šeimos biudžetas.
Į artimąjį sutelkiamas didžiausias dėmesys, kurio būklė dažnai gali su laiku blogėti, o jo reabilitacija laukiamų rezultatų atneša ne iš karto. Akivaizdu, kad ligonis kenčia nuo fizinio skausmo, beviltiškumo, susiduria su emocinėmis dilemomis, o taip pat ir suvokia savo būklę. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad tai paveikia ir artimąjį prižiūrinčius žmones.
Ligonio būklė veikia jį prižiūrinčius žmones dvejopai:
fiziškai – slaugantys žmonės įdeda daug jėgų ir pastangų kasdien rūpindamiesi artimuoju;
emociškai – artimieji patiria gausybę prieštaringų emocijų ir turi susitaikyti su nauja būkle, tapusia kasdienybe; Norėdami surasti jėgų slaugyti artimąjį, svarbu neužmiršti ir savęs.
Priešingai nei slaugomas asmuo, turite išlikti sveiki, bei dvasiškai ir fiziškai stiprūs. Priešingu atveju galite atsidurti situacijoje, kai dėl stiprėjančių abejonių, jog gydymas bevaisis, didėjančio nuovargio ir negalėjimo priimti artimojo emocijų, pradedate manyti, kad slaugyti artimąjį yra neįmanoma ir nepakeliama našta.
Kaip susitvarkyti su savo jausmais ir atrasti teigiamų prošvaisčių slaugant savo artimąjį? Apie tai galite sužinoti Teigiamų emocijų skiltyje. Čia galite rasti patarimus, kaip organizuoti artimojo slaugą.