Senatvės atspalviai
„Niekas labiau nesendina, kaip nuolat galvoje kirbanti mintis, kad senstame.“ Georgas Kristofas Lichtenbergas. Senatvė prilyginama gyvenimo rudeniui, antrajai jaunystei, ar auksiniams metams.
Daugiau23.06.2020
Kuo vaikas vyresnis, tuo jis labiau gėdijasi nesugebėjimo kontroliuoti fiziologines funkcijas. Nesvarbu, ar vaikas nevalingai retkarčiais šlapinasi tik naktį, ar ir dienos metu, tėvai atlieka itin svarbų vaidmenį sprendžiant šią problemą. Jie turėtų visomis išgalėmis padėti vaikui ne atsiskirti nuo visuomenės dėl savo problemos, bet turėtų išmokyti vaiką savęs nekaltinti. Tėvų požiūris ir vaiko aplinka, sprendžiant šią problemą, turės itin reikšmingos įtakos visai vaiko ateičiai.
Visų pirma, svarbu vaiką morališkai palaikyti ir jį suprasti.
Namuose Išlikite ramūs ir palaikykite vaiką. Vaikai jaučia tėvų nuotaiką ir lengvai perima jų emocijas, tiek geras, tiek blogas. Nekaltinkite vaiko. Jis sąmoningai neapsišlapina, nei stengiasi Jus supykdyti ar paniekinti. Niekada nesityčiokite iš vaiko ir nepriekaištaukite jam dėl jo sutrikimo. Taip tik žeminate vaiką ir rodote savo bejėgiškumą. Būkite atviras. Paaiškinkite, kad suprantate vaiką, ir kad Jums irgi nelengva, bet jūs abu įveiksite šią problemą. Mąstykite pozityviai ir paskatinkite savo vaiką mąstyti taip pat. Tai ypač svarbu. Įsitikinkite, kad vaikas geria pakankamai skysčių – priešingu atveju jo sveikata gali pašlyti.
Priminkite vaikui, kad nelaikytų pilnos šlapimo pūslės, įsitikinkite, kad vaikas nuėjo į tualetą prieš nueidamas miegoti. Pagirkite vaiką už kiekvieną dieną ir naktį, kai jis išliko sausas. Nebauskite vaiko, jei prišlapino lovą. Pasiruoškite papildomą patalynės komplektą ir švarią pižamą, jei vaikas prisišlapintų. Apsaugokite lovos čiužinius nuo drėgmės. Įsigykite specialų skysčių nepraleidžiantį ar higieninį lovos paklotą. Įsigykite vaikui skirtų skysčius sugeriančių gaminių. Jis jausis saugesnis. Jei vedate vaiką pas gydytoją, išsamiai jam papasakokite, kaip vyks vizitas, kokius klausimus gydytojas gali užduoti ir koks apsilankymo tikslas. Paaiškinkite, kad vaikas neturėtų gėdytis gydytojo, kuris nusiteikęs jam padėti. Paraginkite vaiką žaisti kartu su bendraamžiais. Patikinkite, kad jis jausis patikimai ir saugiai dėvėdamas kelnaites su įklotu ar sauskelnes.
Jei vaikas jau paaugęs, galite parodyti šlapimo sistemos paveiksliuką ir paaiškinti, kaip ji veikia. Paprašykite gydytojo ar seselės pagalbos – vaikas tikrai įvertins Jūsų pastangas paaiškinti jo sutrikimą. Jei vaikas lanko mokyklą, informuokite apie tai mokytoją, kad jis/ji reikiamu momentu vaiką palaikytų. Įdėkite papildomų šlapimą Sugeriančių priemonių į vaiko kuprinę. Išmintingiausia būtų įvynioti jas į nepermatomą maišelį, kad jos nesukeltų bendraamžių įtarimo. Neatsisakykite galimybės vaiką išleisti į vasaros stovyklą ar mokyklos organizuojamas keliones. Paskatinkite juos dalyvauti tokiuose renginiuose ir patikinkite, kad juo pasitikite, ir kad jis susitvarkys. Aprūpinkite vaiką šlapimą sugeriančiais gaminiais ir praneškite apie tai auklėtojui, kad šis galėtų vaiką palaikyti reikiamą akimirką.
„Niekas labiau nesendina, kaip nuolat galvoje kirbanti mintis, kad senstame.“ Georgas Kristofas Lichtenbergas. Senatvė prilyginama gyvenimo rudeniui, antrajai jaunystei, ar auksiniams metams.
DaugiauŽemiau pateikėme kelis svarbius patarimus, kurie padės Jums suteikti veiksmingą priežiūrą. Aplinkos paruošimas Jei įmanoma, Jūsų slaugomas žmogus turėtų būti atskirame kambaryje, iš kurio paprasta pasiekti tualetą, ar tualeto kėdę, stovinčią šalia lovos.
DaugiauPlatus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.
Žiūr. ProduktaiGerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.
Pasirinkite produktąLabai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".
Pasirinkite dydį