Patarimai globėjams

Kuo vaikas vyresnis, tuo jis labiau gėdijasi nesugebėjimo kontroliuoti fiziologines funkcijas. Nesvarbu, ar vaikas nevalingai retkarčiais šlapinasi tik naktį, ar ir dienos metu, tėvai atlieka itin svarbų vaidmenį sprendžiant šią problemą. Jie turėtų visomis išgalėmis padėti vaikui ne atsiskirti nuo visuomenės dėl savo problemos, bet turėtų išmokyti vaiką savęs nekaltinti. Tėvų požiūris ir vaiko aplinka, sprendžiant šią problemą, turės itin reikšmingos įtakos visai vaiko ateičiai.

Atkreipkite dėmesį į vaiko, nekontroliuojančio šlapinimosi, elgesį:

Visų pirma, svarbu vaiką morališkai palaikyti ir jį suprasti.

Kuo Jūs galite padėti?

Namuose Išlikite ramūs ir palaikykite vaiką. Vaikai jaučia tėvų nuotaiką ir lengvai perima jų emocijas, tiek geras, tiek blogas. Nekaltinkite vaiko. Jis sąmoningai neapsišlapina, nei stengiasi Jus supykdyti ar paniekinti. Niekada nesityčiokite iš vaiko ir nepriekaištaukite jam dėl jo sutrikimo. Taip tik žeminate vaiką ir rodote savo bejėgiškumą. Būkite atviras. Paaiškinkite, kad suprantate vaiką, ir kad Jums irgi nelengva, bet jūs abu įveiksite šią problemą. Mąstykite pozityviai ir paskatinkite savo vaiką mąstyti taip pat. Tai ypač svarbu. Įsitikinkite, kad vaikas geria pakankamai skysčių – priešingu atveju jo sveikata gali pašlyti.

Priminkite vaikui, kad nelaikytų pilnos šlapimo pūslės, įsitikinkite, kad vaikas nuėjo į tualetą prieš nueidamas miegoti. Pagirkite vaiką už kiekvieną dieną ir naktį, kai jis išliko sausas. Nebauskite vaiko, jei prišlapino lovą. Pasiruoškite papildomą patalynės komplektą ir švarią pižamą, jei vaikas prisišlapintų. Apsaugokite lovos čiužinius nuo drėgmės. Įsigykite specialų skysčių nepraleidžiantį ar higieninį lovos paklotą. Įsigykite vaikui skirtų skysčius sugeriančių gaminių. Jis jausis saugesnis. Jei vedate vaiką pas gydytoją, išsamiai jam papasakokite, kaip vyks vizitas, kokius klausimus gydytojas gali užduoti ir koks apsilankymo tikslas. Paaiškinkite, kad vaikas neturėtų gėdytis gydytojo, kuris nusiteikęs jam padėti. Paraginkite vaiką žaisti kartu su bendraamžiais. Patikinkite, kad jis jausis patikimai ir saugiai dėvėdamas kelnaites su įklotu ar sauskelnes.

Jei vaikas jau paaugęs, galite parodyti šlapimo sistemos paveiksliuką ir paaiškinti, kaip ji veikia. Paprašykite gydytojo ar seselės pagalbos – vaikas tikrai įvertins Jūsų pastangas paaiškinti jo sutrikimą. Jei vaikas lanko mokyklą, informuokite apie tai mokytoją, kad jis/ji reikiamu momentu vaiką palaikytų. Įdėkite papildomų šlapimą Sugeriančių priemonių į vaiko kuprinę. Išmintingiausia būtų įvynioti jas į nepermatomą maišelį, kad jos nesukeltų bendraamžių įtarimo. Neatsisakykite galimybės vaiką išleisti į vasaros stovyklą ar mokyklos organizuojamas keliones. Paskatinkite juos dalyvauti tokiuose renginiuose ir patikinkite, kad juo pasitikite, ir kad jis susitvarkys. Aprūpinkite vaiką šlapimą sugeriančiais gaminiais ir praneškite apie tai auklėtojui, kad šis galėtų vaiką palaikyti reikiamą akimirką.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.pl Advertisement 3 months
smvr .seni.pl Analytics 10 years
smuuid .seni.pl Analytics 10 years
_ga .seni.pl Analytics 2 years
_gid .seni.pl Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.pl Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.pl Analytics 1 minute
_smvs .seni.pl Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.pl Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample seni.pl Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.pl Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.pl Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.pl Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.pl Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl

Išsaugokite pasirinkimą Sutinku su visais