Praktiniai patarimai

Geriausia šlapimo nelaikymo problemą spręsti palaipsniui. Kai kurie veiksmai, kurie galbūt nelabai susiję su problema, gali itin praversti ją sprendžiant tiek aktyvių, tiek gulinčių ligonių atveju. Svarbiausia yra teigiamas požiūris ir noras priimti teigiamus pokyčius Jūsų gyvenime.

Nuo ko pradėti?

Gerkite pakankamai skysčių

Organizmui būtina dienos skysčių norma tam, kad jis galėtų tinkamai funkcionuoti. Neužmirškite to, net jei kenčiate nuo šlapimo nelaikymo. Priklausomai nuo Jūsų amžiaus, aplinkos temperatūros, ar Jūsų kasdienio fizinio aktyvumo, dienos metu suvartotas skysčių kiekis skiriasi, organizmas informuoja Jus, kai jam trūksta drėgmės. Svarbu atkreipti dėmesį į Jūsų organizmo siunčiamus signalus ir atsiminti svarbius dalykus.

Atminkite:

Pastaba: kai kurios žolelių arbatos, pavyzdžiui, dilgėlių arbata veikia kaip diuretikas.

Kai kurie vaisiai, pavyzdžiui, arbūzai ar vyšnios taip pat pasižymi tokiu poveikiu. Tikrai prastas sprendimas, kenčiant nuo šlapimo nelaikymo, mažinti suvartojamų skysčių kiekį. Net negalvokite apie tai. Mažiau išgerdami sumažinsite šlapimo kiekį, bet taip pat dėl to sumažės šlapimo pūslės talpa ir dėl to gali išsivystyti poliurija (dažnas poreikis šlapintis). Tokiu atveju jausite padažnėjusį poreikį šlapintis, net jei šlapimo pūslė nėra pilna.

Dėl nepakankamo skysčių kiekio gali atsirasti dehidratacija, ypač pavojinga būsena mažyliams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Pirmieji dehidratacijos simptomai:

Tolesni dehidratacijos simptomai – nuoseklus energijos netekimas ir psichomotorikos sutrikimai. Progresuojanti dehidratacija kelia itin didžiulį pavojų žmogaus sveikatai.

Sveikai maitinkitės ir pagal poreikį šlapinkitės

Sveika mityba, praturtinta visomis organizmui reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrina žmogaus gerovę ir padeda išvengti virškinimo problemų. Dėl netinkamos mitybos atsiradęs dažnas vidurių užkietėjimas išplečia virškinamojo trakto tiesiąją žarną. Tai gali spausti ir šlapimo pūslę, ją erzinti, o tai veda į jos funkcionalumo sumažėjimą. Be to, jei šlaplė yra spaudžiama, galite patirti sunkumo jausmą visiškai išsišlapinti ir dėl to šlapimas gali nevalingai ištekėti.

Kelios sveikos mitybos taisyklių padės išvengti virškinimo problemų:

1. Pusryčiai – svarbiausias dienos patiekalas. Jis suteikia energijos visai dienai. Jie turi savyje turėti ¼ dienos normos kalorijų.

2. Vakarienė turėtų būti lengva – dėl pilno skrandžio gali būti sunku užmigti.

3. Jei laikotės specialios dietos, laikykitės savo gydytojo / mitybos specialisto patarimų.

4. Valgykite lėtai. Greitai valgydami kenkiate sveikatai.

5. Kuo įvairiau maitinkitės. Atminkite, kad Jūsų organizmui reikia angliavandenių, baltymų ir riebalų, kad tinkamai funkcionuotų.

6. Valgykite daug šviežių vaisų ir daržovių. Jie yra vieni esminių mitybos elementų, nes jie praturtinti vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir ląsteliena.

7. Saikingai valgykite aštrų ir kaloringą maistą. Jūsų virškinimo problemos gali būti stipresnės, nei pasitenkinimas valgant tokį maistą.

8. Ribokite druskos vartojimą. Druska stabdo vandenį organizme. Per didelis druskos vartojimas gali sukelti tinimą.

9. Venkite tuščių kalorijų (jų yra saldainiuose, traškučiuose, ir kitame greitame maiste). Jūsų organizmui jos neatneša jokios naudos, o kalorijų perteklius virsta riebalais.

10. Nevartokite kaloringo ir riebaus maisto. Patartina valgyt 4-5 kartus per dieną tuo pačiu metu.

11. Nepersivalgykite. Dėl to maistas gali būti nesuvirškintas. Neužkandžiaukite tarp pagrindinių valgių. Antraip priaugsite svorio.

Kontroliuokite savo svorį

Viršsvoris – vienas iš pagrindinių šlapimo nelaikymo priežasčių. Perteklinis riebalų kiekis pilvo srityje susilpnina dubens raumenis ir spaudžia vidaus organus, taip pat ir šlapimo pūslę. Verta atsikratyti tų kelių papildomų kilogramų.

Svorio numetimas – sunki užduotis, tačiau įmanoma. Sveikiausia svorį mesti palaipsniui sveikai maitinantis ir reguliariai sportuojant. Žmonėms, negalintiems sportuoti, patartina išbandyti kitas fizinio aktyvumo formas, pavyzdžiui, pasivaikščioti lauke; tai teigiamai veikia žmogaus nuotaiką.

Susitvarkykite pagal save aplinką

Žmonėms, kenčiantiems nuo šlapimo nelaikymo, itin svarbu turėti laisvą prieigą prie tualeto. Tinkamai sutvarkytas kambarys itin palengvina dalinai judančių žmonių judėjimą. Žinojimas, kad lengvai pasieksite tualetą, sumažins įtampą einant į tualetą ir rečiau apsišlapinsite.

Kas padeda?

Gydykitės profilaktiškai

Jei nors šiek tiek įdėsite pastangų gydytis profilaktiškai, išvengsite didelių skausmų ir sunkumų kovojant su šlapimo takų infekcijomis, ar odos paraudimu, kuris vėliau gali išsivystyti į pragulas. Prie lovos prikaustyti ligoniai yra labiau linkę užsikrėsti infekcijomis, be to, šlapimo nelaikančių žmonių oda dažnai sušlampa nuo odą dirginančio šlapimo. Itin svarbu laikytis tinkamos higienos.

Atsiminkite: