23.06.2020

Profilaktinis gydymas nuo pragulų

Kas yra pragula? Pragula atsiranda dėl šių priežasčių:

Kas skatina pragulų susidarymą?

Dažniausios vietos, kuriose susiformuoja pragulos: kulnai, alkūnės, klubai.

I STADIJA – paraudimas, išnykstantis pašalinus spaudimo priežastį; oda nepažeista.5 stadijos priklausomai nuo išsivystymo lygio:

II STADIJA – paraudimas, neišnykstantis pašalinus spaudimo priežastį; patinęs paviršius, odos erozija; pažeistas skausmingas epidermis.

III STADIJA – sunkus odos pažeidimas, pasiekęs išorinį sluoksnį (gilesnes odos struktūras); matomas, patinusi oda, išberta; iš žaizdos gilumos skiriasi irstančios odos likučiai (geltona masė) ar raudonos granulės.

IV STADIJA – pažeidžiami audiniai ir raumenys iki pat kaulų, atsiranda odos nekrozė, matomi negyvi audiniai, o žaizdos giluma apsinešusi juodais nekrotiniais audiniais.

V STADIJA – labiausiai pablogėjusi stadija – nekrozė pasiekia raumenis, dėl to gali išsivystyti sepsis.

Sveikiems žmonėms, gebantiems valdyti savo raumenis ir reaguoti to nepatogumo jausmą, atsiradus spaudimui, niekada neišsivysto pragulos. Dalinai judantys žmonės, pas kuriuos gali išsivystyti pragulos, gali ganėtinai sumažinti jų išsivystymo tikimybę, jei taikys profilaktinį gydymą nuo pragulų. Neignoruokite simptomų. Odos paraudimas, neišnykstantis panaikinus spaudimo priežastį, pūslės, atsirandančios spaudimo srityje, pažeistas epidermis. Į šiuos simptomus slaugantis asmuo turi atkreipti dėmesį. Nuolatinis odos stebėjimas – vienas esminių profilaktinio gydymo nuo pragulų elementų. Pašalinkite rizikos veiksnius. Reguliariai keiskite kūno padėtį kas 2-3 valandas. Sumažinkite odos spaudimą, jei atsiranda pragulos ant slaugomo žmogaus odos, jis neturėtų sėdėti ar gulėti ant pažeistos vietos. Neužmirškite tarp kojų užkišti pagalvę, kai slaugomas žmogus guli ant vienos pusės. Nenaudokite guminių pakišamų paklotų, jie susiglamžo ir susiraukšlėja. Taip jie spaudžia odą ir blokuoja oro cirkuliaciją. Patalynė neturėtų būti šlapia. Jei slaugomas žmogus apsišlapina, pakeiskite patalynę. Apsaugokite slaugomą žmogų nuo pažeidimų, taip pat ir įdrėskimų, nukirpkite artimojo nagus ir dilde nudilinkite.

Naudokite specialią pragulų prevencinę įrangą:

Naudokite odos priežiūros priemones

1. Švelniai nuvalykite odą specialiomis kosmetinėmis priemonėmis.

2. Stenkitės naudoti gaminius, kurie nedaro nepageidaujamo poveikio odai. Nepatartina naudoti priemonių su riebalų elementais, pavyzdžiui, aliejų, ar riebinančių kremų.

3. Nepamirškite pasirūpinti ir artimojo intymia higiena. Išvalykite šias vietas naudodami intymiai higienai skirtas priemones ir užtepkite apsauginius kremus.

4. Apžiūrėkite odą kiekvieną dieną. Nedelsdami reaguokite pastebėję įtartinus požymius.

5. Išmasažuokite odą. Geriausia naudoti aktyvuojamą gelį, nenaudokite spirito, nes jis sausina odą.

Pasirūpinkite slaugomo žmogaus sveika mityba Į paros racioną turėtų įeiti visos reikalingos maistinės medžiagos, vitaminai ir mikroelementai. Į dienos racioną turėtų įeiti dribsniai, pieno produktai, ankštinės daržovės, mėsa, žuvis, vaisiai ir daržovės. Jei atsiranda pragulos, svarbu, kad kurį laiką slaugomas žmogus maitintųsi baltyminiu maistu. Sumažinkite ar išvis atsisakykite saldainių, gyvulinių riebalų ir druskos. Jei išsivysto pragulos, nedelsiant pasitarkite su gydytoju dėl gydymo. Pragulų gydymas užima gana nemažai laiko. Tai sudėtingas procesas, tačiau, jei vykdysite gydytojo nurodymus, įmanoma jas išgydyti.

Neužmirškite: kuo greičiau imsitės reikiamų veiksmų, greitesnis ir veiksmingesnis bus gydymas. Lengviau išvengti, nei išgydyti. Daugiau informacijos apie tinkamą odos priežiūrą galite rasti čia. Sužinokite naudingus patarimus, skirtus slaugantiems, kaip prižiūrėti slaugomą artimąjį.

 

Teigiamos emocijos

Teigiamos emocijos

Rūpintis ilgą laiką gydomu artimuoju tikrai nėra lengva, todėl verta atkreipti dėmesį, kad dėl to galite patirtį gausybę skirtingų emocijų.

Daugiau
Naudingi patarimai slaugantiems asmenims

Naudingi patarimai slaugantiems asmenims

Žemiau pateikėme kelis svarbius patarimus, kurie padės Jums suteikti veiksmingą priežiūrą. Aplinkos paruošimas Jei įmanoma, Jūsų slaugomas žmogus turėtų būti atskirame kambaryje, iš kurio paprasta pasiekti tualetą, ar tualeto kėdę, stovinčią šalia lovos.

Daugiau

Platus absorbuojančių gaminių asortimentas žmonėms, kuriems reikalinga patikima apsauga.

Žiūr. Produktai

Pasirinkite produktą

Gerai pasirinktas produktas reiškia paciento komfortą ir mažesnę pragulų susidarymo riziką, taip pat mažiau darbo slaugytojui. Pasirinkite produktą su mūsų pagalba.

Pasirinkite produktą

Pasirinkite dydį

Labai svarbu pasirinkti tinkamą produktą. Štai kodėl mes sukūrėme paprastą įrankį, vadinamą "Diagnostika".

Pasirinkite dydį

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Jūsų naršyklėje esančius duomenis arba slapukus naudojame siekdami pritaikyti mūsų svetainę jūsų individualiems poreikiams ir pagerinti naudojimosi ja patogumą, analizuoti svetainės veiklą, tokiu būdu padedant sustiprinti mūsų rinkodarą bei pardavimus, ir rodyti individualiems poreikiams pritaikytus skelbimus, pagrįstus informacija apie jūsų interesus (įskaitant jūsų veiklą mūsų svetainėje arba kitose svetainėse), ir jūsų buvimo vietą. Žemiau jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus, kad blokuotumėte kai kuriuos arba visus slapukus.

Nustatymai
Sutinku su visais

1. Paslauga automatiškai nerenka jokios informacijos, išskyrus slapukuose esančią informaciją.

2. Slapukų failai (vadinamieji slapukai) - tai IT duomenys, tiksliau - tekstiniai failai, kurie saugomi Paslaugos Naudotojo galiniame įrenginyje ir yra skirti naudotis Paslauga. Slapukuose paprastai nurodomas svetainės, iš kurios jie gauti, pavadinimas, saugojimo galiniame įrenginyje laikas ir unikalus numeris.

3. Subjektas, kuris įrašo slapukus į Paslaugos Naudotojo galinį įrenginį ir gauna prieigą prie jų, yra Paslaugos teikėjas TZMO SA, kurio registruotos buveinės adresas: Żółkiewskiego 20/16, 87-100 Torunė.

4. Slapukai naudojami šiais tikslais:

a) Paslaugos turinio pritaikymui Naudotojo poreikiams ir svetainių naudojimo optimizavimui; visų pirma, šie failai leidžia atpažinti Paslaugos Naudotojo įrenginį ir tinkamai rodyti svetainę, pritaikytą individualiems poreikiams;

b) statistikos, padedančios suprasti, kaip Paslaugų Naudotojai naudojasi konkrečiomis interneto svetainėmis, rengimui, o tai leidžia tobulinti jų struktūrą ir turinį;

5. Paslaugoje naudojami dviejų pagrindinių tipų slapukai: seanso slapukai ir nuolatiniai slapukai. Seanso slapukai - tai laikini failai, kurie saugomi Naudotojo galiniame įrenginyje iki atsijungimo, išėjimo iš svetainės arba programinės įrangos (interneto naršyklės) išjungimo. Nuolatiniai slapukai saugomi Vartotojo galiniame įrenginyje tiek laiko, kiek nurodyta slapukų failų parametruose, arba tol, kol Naudotojas juos ištrina.

6. Teikiant Paslaugą naudojami šių tipų slapukai:

Vardas Domenas Tipas Trukmė
_fbp .seni.lt Advertisement 3 months
smvr .seni.lt Analytics 10 years
smuuid .seni.lt Analytics 10 years
_ga .seni.lt Analytics 2 years
_gid .seni.lt Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lt Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lt Analytics 1 minute
_smvs .seni.lt Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lt Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lt Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lt Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony seni.lt Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lt Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lt Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Daugeliu atvejų programinė įranga, naudojama svetainėms naršyti (interneto naršyklė), leidžia saugoti slapukus Naudotojo galiniame įrenginyje pagal numatymą. Paslaugos Naudotojai gali bet kada pakeisti slapukų nustatymus. Šiuos nustatymus visų pirma galima pakeisti taip, kad interneto naršyklės nustatymuose būtų blokuojamas automatinis slapukų tvarkymas arba informuojama apie kiekvieną jų išsiuntimą Paslaugos Naudotojo įrenginyje. Išsamią informaciją apie slapukų tvarkymo galimybes ir būdus rasite programinės įrangos (interneto naršyklės) nustatymuose.

8. Paslaugos Teikėjas informuoja, kad slapukų naudojimo apribojimas gali turėti įtakos kai kurioms Paslaugos puslapiuose prieinamoms funkcijoms.

šaltinis: http://wszystkoociasteczkach.pl