Tinkama priežiūra

Artimojo, ypač gulinčio ligonio, slauga pareikalauja nemažai jėgų. Todėl būtina surasti erdvės sau, norint pašalinti galimas kliūtis, atlikdami kasdieninius su slauga susijusius dalykus, nepasitempkite nugaros, ar nepersitempkite raumenų ir pan. Tai palengvins atliekamas užduotis ir tokiu būdu veiksmingiau išnaudosite slaugai skirtą laiką.

Keli patarimai, kaip palengvinti slaugymą Jums ir Jūsų slaugomam artimajam:

Jei Jūsų artimasis yra dalinai savarankiškas, užtikrinkite, kad jis galėtų lengvai pasiekti tualetą, arba pastatykite tualeto kėdę šalia lovos. Jei ligonis yra prikaustytas prie lovos, atlaisvinkite priėjimą prie lovos. Priklausomai, ar Jūsų artimasis dėvi sauskelnes, pasinaudokite basonais ar šlapinimo surinkimo priemonėmis, pasirūpinkite visomis būtinomis priemonėmis.

Naudokite specialią kosmetiką savo artimojo odai prižiūrėti. Speciali kosmetika padeda palaikyti tinkamą odos būklę, saugo ją nuo išsausėjimo, nuo sudirginimo ir padeda išvengti pragulų. Jei prižiūrėsite savo artimojo odą, išvengsite odos problemų, kurias vėliau gali būti sunku išgydyti. Be to, tinkamai prižiūrint artimojo odą padės jam jaustis patikimai, gaiviai ir apskritai pagerins bendrą savijautą. Naudokite odos prausimo priemones, kurioms nebūtinas vanduo, pavyzdžiui, 3in1 „Seni Care“ prausimo kremą ar valymo putas. Valydami šiomis priemonėmis nesušlapinsite odos. Naudodami vienkartines higienines priemones, pavyzdžiui, prausimo pirštines, rankšluosčius, ir pan., pagerinsite bendrą artimojo odos būklę. Šios priemonės nedirgina odos, su jomis lengva prižiūrėti odą, o vėliau jas galima tiesiog išmesti.

Maitinant patogu naudoti vienkartinius seilinukus. Jie ne tik apsaugo rūbus nuo skysčių, bet taip pat gali pasitarnauti ir kaip servetėlė veidui nuvalyti. Atsargiai perkelkite savo artimąjį. Tokiu būdu abu išvengsite persitempimų ir sužalojimų. Taip pat išlaikysite sveiką nugarą.

Jei galite sau leisti, būtų tikslinga investuoti į specialią slaugymo įrangą. Taip pat galite ir išsinuomoti tokią įrangą. Dažniausiai parduotuvės, prekiaujančios medicinine įranga, teikia tokią paslaugą. Pavyzdžiui, galite įsigyti ar išsinuomoti tualeto kėdę, ramentus, invalido vežimėlį, vaikščiojimo rėmus, keltuvus, ligoninės tipo lovą ar specialius perslinkimo kilimėlius perkeliant artimąjį ant lovos. Jei slaugomas asmuo praleidžia didžiąją laiko dalį lovoje, pasistenkite įsigyti čiužinį, saugantį nuo pragulų.

Naudokite minkštas patalynes ir aprenkite artimąjį natūralaus audinio rūbais. Išvengsite odos sudirginimo, kuris vėliau gali išsivystyti į skausmingą dermatitą ar gulinčio ligonio atveju – į pragulas. Natūralūs audiniai apsaugo nuo perkaitimo, tad juos vilkintis žmogus mažiau prakaituoja, o tai ženkliai gerina jo savijautą. Sužinokite daugiau apie „Seni Care“ odos priežiūros priemones, palengvinančias artimojo priežiūrą.

Praktinių patarimų skiltyje sužinosite daugiau, kaip palengvinti ligonio slaugą.